Na našich stránkách si můžete sami orientačně zjistit cenu

 solárního nebo kombinovaného topného systému.

 

Vypočtená cena je orientační a ve skutečnosti se může lišit. Návrhový výpočet je vhodný pro standardní rodinné domky s obytnou plochou do 250m2 a tepelnou ztrátou 8kW. Pokud je některý z udajů mimo tento rozsah bude výpočet zkreslený. V takovém případě nás kontaktujte a my vám cenu spočítáme. 

                             

Než přejdete na  NÁVRH CELÝCH SESTAV   doporučujeme si přečíst níže uvedené instrukce:

Pro dobrý výsledek je třeba znát několik základních informací:

- počet lidí, kteří s výhledem 20-30 let budou používat solární ohřev TUV (teplé vody)

- tepelnou ztrátu vytápěného objektu, laicky řečeno jedná se o množství tepla ve W (Wattech), které je potřeba dodat do domu, aby byla v zimním období zajištěna tepelná pohoda domu, tuto hodnotu naleznete v projektové dokumentaci domu, v části topení, většinou je uvedena v technické zprávě, může být spojena s potřebou tepla na ohřev teplé vody, v takovém případě je třeba tyto dvě hodnoty rozdělit

- vytápěnou plochu vytápěného objektu, z této hodnotu se dá vypočítat průměrná potřeba tepla na m2, pokud tento poměr je nevyhovující, je třeba hledat řešení v zateplení objektu jinak by solární systém vycházel příliš velký a jeho cena by byla neúnosně vysoká

Většina ostatních volitelných položek buď zlepšují délku životnosti systému (komponenty z nerezu), nebo jeho užitnou hodnotu s důvodu možnosti akumulace solární energie na dobu, kdy již slunce nesvítí, ale teplo je potřeba (noc a špatné počasi). Přejeme Vám, aby jste si zvolili tu variantu, která Vám nejvíce vyhovuje.

V případě nejasností nás kontaktujte na našich telefonních číslech nebo na naší e-mailové adrese.

!!! Všechny součásti solárního systém jsou od nás dodávány v provedení do 180°C (havarijní stav při výpadku elektrické energie). To bývá velmi častý nedostatek, který se objevuje u nových aplikací. Zařízení jsou od některých konkurenčních firem dodávány v provedení jen do 110°C (jako topení) z důvodu minimalizace ceny. To má za následek neměnné deformace a poškození při přehřátí solárního systému!!!

Přejdete na  NÁVRH CELÝCH SESTAV

>